Kategoria B

Kategoria B

Kategoria B

uprawnia do prowadzenia: 

- samochodu osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

 - ciągnika rolniczego,

- samochodu osobowego z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej samochodu - łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie może przekraczać 3,5 t.

Jeżeli pragniesz zdobyć solidną wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności bezpiecznego i pewnego prowadzenia samochodu zapraszamy Cię na organizowane przez nas kursy nauki jazdy. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę instruktorską, która zapewni Ci profesjonalne przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Do Ciebie należy wybór:

- terminów i godzin zajęć,

- instruktora prowadzącego,

- miejsca spotkania.

Możesz rozpocząć kurs 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat (warunkiem jednak jest zgoda rodziców)

W ramach kursu oferujemy:

- 30 godz. zajęć teoretycznych, podczas których przekażemy nie tylko wiedzę z przepisów ruchu drogowego, ale również zajęcia z ćwiczeniami z udzielania pierwszej pomocy. Poznasz zadania i kryteria oceny obowiązujące na egzaminie państwowym,

- 30 godz. zajęć praktycznych podczas których m.in. poznasz technikę jazdy, skuteczne metody pokonywania manewrów oraz umiejętności i zachowania umożliwiające bezpieczne kierowanie samochodem.

WYKŁADY, czyli część teoretyczna Twojej przygody z PRAWKIEM, nauczą Cię podstaw teoretycznej wiedzy i zagadnień związanych z przepisami ruchu drogowego, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wiedzy w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków na drodze. 30 godzin teorii pozwoli Ci na zrozumienie pewnych istotnych przepisów i zasad poruszania się po drodze w harmonii z innymi uczestnikami drogi.

JAZDA, czyli część praktyczna kursu na PRAWO JAZDY, jest wyrabianiem umiejętności praktycznych, poznaniem i opanowaniem techniki kierowania pojazdem samochodowym, bezpiecznym i właściwym wykonywaniem wszelkich manewrów występujących w różnych sytuacjach na drodze, obserwacją drogi i przewidywaniem rzeczywistych lub potencjalnych zagrożeń oraz umiejętności reagowania w przypadku powstania różnych sytuacji drogowych.

Możliwość rozpoczęcia kursu równocześnie na motocykl - kat. A 

Jeżeli posiadasz już prawo jazdy na kat. B1

Posiadając prawo jazdy kat. B1, gdy osiągniesz wiek (3 mies. przed) 18 lat i będziesz chciał uzyskać prawo jazdy kat. B - wystarczy odbyć kurs praktyczny - 20 godz. i zaliczyć wyłącznie egzamin praktyczny. 

Jeżeli po zdanym egzaminie, posiadając już prawo jazdy - nie czujesz się jeszcze pewnie w swoim samochodzie - zapraszamy Cię na jazdy doszkalające, przeprowadzane również na samochodzie klienta.

Odsłony: 4481

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież