Kategoria A

Kategoria A

Kategoria A

- pozostałe motocykle:

możliwość rozpoczęcia kursu 3 mies. przed ukończeniem 18 lat. 

Szkolenie praktyczne prowadzone jest na motocyklu YAMAHA 250 (takim samym jak na egzaminie państwowym). 

Możliwość rozpoczęcia kursu równocześnie na kat. B - samochód osobowy.  

Jeżeli posiadasz już prawo jazdy na kat. A1 

Posiadając prawo jazdy kat. A1, gdy osiągniesz wiek (3 mies. przed) 18 lat i będziesz chciał uzyskać prawo jazdy kat. A - wystarczy odbyć kurs praktyczny - 10 godz. i zaliczyć wyłącznie egzamin praktyczny.

W ramach kursu oferujemy:

30 godz. zajęć teoretycznych, podczas których przekażemy nie tylko wiedzę z przepisów ruchu drogowego, ale również zajęcia z ćwiczeniami z udzielania pierwszej pomocy w rozszerzonym zakresie dla motocyklistów. Poznasz zadania i kryteria oceny obowiązujące na egzaminie państwowym,

podczas 20 godz. zajęć praktycznych m.in. poznasz technikę jazdy, skuteczne metody pokonywania manewrów oraz umiejętności i zachowania umożliwiające bezpieczne kierowanie motocyklem.

WYKŁADY, czyli część teoretyczna Twojej przygody z PRAWKIEM, nauczą Cię podstaw teoretycznej wiedzy i zagadnień związanych z przepisami ruchu drogowego, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wiedzy w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków na drodze. 30 godzin teorii pozwoli Ci na zrozumienie pewnych istotnych przepisów i zasad poruszania się po drodze w harmonii z innymi uczestnikami drogi.

JAZDA, czyli część praktyczna kursu na PRAWO JAZDY, jest wyrabianiem umiejętności praktycznych, poznaniem i opanowaniem techniki kierowania pojazdem samochodowym, bezpiecznym i właściwym wykonywaniem wszelkich manewrów występujących w różnych sytuacjach na drodze, obserwacją drogi i przewidywaniem rzeczywistych lub potencjalnych zagrożeń oraz umiejętności reagowania w przypadku powstania różnych sytuacji drogowych.

Odsłony: 2753

Comments 

0 # Kategoria AFabian 2018-01-18 09:55
Dzień dobry,
zwracam się z zapytaniem dotyczącym zrobienia prawa jazdy kat A przez moją skromną osobę w Państwa firmie, mianowicie interesuje mnie najbardziej koszt jaki musiałbym ponieść ze wszystkim tj. teoria+praktyka+egzamin+ co tam jeszcze potrzeba ;)
Na wiosnę planuję zacząć się zapisywać.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
FabianJ.
Reply | Reply with quote | Quote

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież